Hakkımızda

Mobiliteye inanıyoruz!

Verisun Bilişim, 2011 yılında bilişim sektöründeki çalışmalarına mobil cihazlarla günlük yaşam entegrasyonunu güçlendirmek amacıyla başlamıştır. Mobiliteye inanan Verisun Bilişim sadece mobil uygulamalar ile sınırlı olmamakla birlikte uçtan uca M2M çözümleri ve desktop uygulamaları ile hayatı daha kolay ve akıllı kılmayı hedeflemektedir.
İş yelpazesinde ise akıllı iş, akıllı hayat ve akıllı şehir alanlarında geliştirdiği çözümler yer almaktadır.

Akıllı Şehir: Verisun Bilişim, akıllı şehirler için birçok donanım ve yazılım çözümleri sunmaktadır. Akıllı ulaşım sistemleri ve yolcu bilgilendirme sistemleri dikeyinde uzmanlaşan ekibimizin çözümleri için projeler sayfamıza göz atmanızı öneririz.

Akıllı İş: Çözümlerimiz ile müşterilerimizin kendi faaliyetlerini izleyebilmeleri ve kontrol edebilmeleri için yardımcı olmayı amaçlamaktayız.İş zekası alanındaki uzmanlığımızı IBM'in Cognos ve TM1 ürünlerinin gücüyle birleştiriyoruz. Üst düzey yöneticileri karmaşık raporlardan kurtarıp tüm faaliyetleri anlaşılır grafiklerle özetliyoruz.

Akıllı Hayat: Verisun Bilişim; mobil uygulamalar, web çözümleri, facebook uygulamaları ile hayatı kolaylaştıran birçok çözüm geliştirmektedir.
Verisun Blackberry, IBM ve Turkcell ile resmi iş partnerliği yapmaktadır.

Basında Biz

Akıllı Direkler Hayatı Kolaylaştırıyor (www.kocaeli.bel.tr)

Akıllı direkler hayatı kolaylaştırıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi teknolojinin giderek hayatımıza daha çok girmesiyle yeni ve pratik çözümler uygulamaya başladı. Bu uygulamalarda çevreciliği de ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, akıllı telefonlara yönelik şarj ve internet hizmeti veren Akıllı Direk kurdu. Mimar Sinan Yaya Köprüsü altınki durakta yer alan örnek Akıllı Direk, cep telefonunu elinden düşürmeyenlere çözüm sunuyor.

GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞIYOR

Üç adet güneş paneli ile beslenerek elektrik üreten Akıllı Direk bu elektriği depolayarak kullanıma sunmak üzere USB çıkışlara gönderiyor. Akıllı Direk, interneti olmayan ya da şarjı bitmek üzere olan vatandaşlara otobüs duraklarında bekleme süresi içinde internet ve telefonu şarj etme imkanı veriyor. Üstelik telefonlar tamamen doğal bir kaynak olan güneşten faydalanılarak şarj ediliyor.

6 TELEFONU ŞARJ EDİYOR

Wi-fi sistemi olan Akıllı Direk’te aynı anda 6 vatandaş USB prizlerden telefonunu şarj edebiliyor. Güneş enerjili Akıllı Direkler, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de hizmet veriyor. Yenilenebilir bir kaynak olan güneş enerjinden verimli bir şekilde faydalanmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi başlangıç aşamasındaki proje kapsamında öncelikle şehir merkezindeki 6 durağa Akıllı Direkler kuracak.

http://www.kocaeli.bel.tr/icerik/akilli-direkler-hayati-kolaylastiriyor/36/33391

Büyükşehirden Ücretsiz İnternet veŞarj (www.milliyet.com.tr)

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehrin farklı noktalarına akıllı direkler yerleştirdi. Akıllı direkler sayesinde vatandaşlar şarj ve interneti ücretsiz kullanabilecekler.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, üzerindeki güneş panelleri sayesinde güneşten aldığı enerjiyi depolayarak cep telefonu şarj edebilen, ücretsiz internet hizmeti veren ve aynı zamanda aydınlatma sağlayan akıllı direkleri şehrin bazı yerlerine yerleştirdi. Kent Meydanı, Kernek Parkı, Abdullah Gül Parkı ve Büyükşehir Belediyesi önünde hizmet vermeye başlayan akıllı direkler ücretsiz şarj ve internet olanağı sağlıyor.

http://www.milliyet.com.tr/buyuksehirden-ucretsiz-internet-ve-sarj-malatya-yerelhaber-732785/

"Akıllı Kent" Projesinin İlki Karaman'da (www.hurriyet.com.tr)

Türk Telekom'un "Entegre Akıllı KenTT Projesi" Karaman'da başladı. Proje, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla ve Türk Telekom Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO'su Mehmet Ali Akarca'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında duyuruldu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28331040.asp

İETT'nin "Oraya Nasıl Giderim?" Uygulaması Mobil Cihazlarda (CNN Türk)

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, teknolojik gelişmelerle yolcu bilgilendirmelerini sanal ortama taşımayı hedefleyen İETT, 2009'da başlattığı "Akıllı Ulaşım" uygulamalarına yenisini ekledi.

Geçen yıl ağustos ayında hizmete sunulan "MobİETT Akıllı Durak" uygulamasının kısa sürede 400 bin kişi tarafından mobil cihazlara indirilmesi ve yolcuların farklı ulaşım sonuçlarını görmek istemesi üzere "Oraya Nasıl Giderim?" hayata geçirildi.

Mobil cihazlara ücretsiz indirilebilen "Oraya Nasıl Giderim?" uygulaması, yolculara gitmek istedikleri yere hangi toplu ulaşım aracını kullanarak ulaşabileceklerini farklı seçeneklerle sunuyor.

 

 

http://www.cnnturk.com/haber/bilim-teknoloji/teknoloji/iettnin-oraya-nasil-giderim-uygulamasi-mobil-cihazlarda

Otobüsler "Otokontrol"le akıllanıyor (Akıllı Ulaşım ve Güvenlik Sistemleri Dergisi)

2011 yılında, veriyi teknolojik imkanları kullanarak sunmayı amaçlayarak kurulan ve ismini de buradan alan Verisun, TÜBİTAK onaylı "Otokontrol" projesinde tek ürünle iki fonksiyonu bir araya getiriyor.

Sadullah Uzun ve Mustafa Eren'in aynı hayalde bir araya gelerek, sektörde tespit ettikleri bir açığı kapatmak amacıyla kurdukları Verisun, Akıllı Kent, Akıllı İş ve Akıllı Hayat olmak üzere üç ana faaliyet alanında hizmet veriyor. Akıllı Ulaşım Sistemler özelinde ürün ve hizmetler sunan Verisun Genel Müdürü Sadullah Uzun mobiliteye inan bir şirket olduklarını, ucunda mobilin olduğu çözümlerde yer aldıklarını dile getiriyor. Akıllı Ulaşım ve Yolcu Bilgilendirme sistemlerinin olduğu teknolojileri sunan Akıllı Kent uygulamalarında vatandaşlar cep telefonlarında binecekleri otobüsün ne zaman geleceğini görebiliyor, gitmek istedikleri lokasyon ile ilgili görüşlerini sisteme iletebiliyorlar. Akıllı İş'in ise biraz daha farklı bir alan olduğunu söyleyen Uzun, burada iş zekası denen kavram üzerinde çalıştıklarını, IBM çözümleri kullanarak karmaşık tablolaryerine sade grafiklerle firmaların raporlama ihtiyaçlarına çözüm sunduklarını belirtiyor.

El Emeği Pazar Yeri’nde satışlar SMS’le yapılıyor (Aksam.com.tr)

65 bin dar gelirli kadın yeni nesil girişimci oluyor. ‘El Emeği Pazar Yeri’ sayesinde kadınlar bir SMS’le ürün satabilecek. Fiyatlar 1.5 lira ila 1.200 lira arasında...

Turkcell, Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında dar gelirli, girişimci kadınlara destek olmak için ‘sanal pazar’ kurdu. Sosyal borçlanma sitesi ekonomiyekadingucu.com üzerinden verilen desteklerle mikrokredi alarak işlerini büyüten ancak ürünlerini pazarlamakta zorlanan kadınlar için Turkcell’in kurduğu El Emeği Pazar Yeri, alıcı ile satıcıyı aracısız buluşturuyor. Şu anda 65 bin kadına ulaşan ve 4 yılda 100 bin kadına fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje kapsamında geliştirilen sanal pazarda ilan bırakmak da ücretsiz. Proje detaylarını, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler anlattı…

http://www.aksam.com.tr/ekonomi/el-emegi-pazar-yerinde-c2satislar-smsle-yapiliyor/haber-227707

Durakta otobüs beklemeye son (Sabah.com.tr)

TT tarafından İstanbul'da yaşayanlar için hazırlanan Mobiett uygulaması ile durakta boşuna bekleme dönemi bitiyor. Uygulama otobüsün kaç dakika içinde geleceğini söylüyor.

İETT tarafından geliştirilen Mobiett uygulaması İstanbul'da yaşayanlara belediye otobüslerinin duraklardan geçiş saatlerini bildiriyor. Uygulama konum tabanlı çalışıyor ve hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Uygulamayı telefona kurduktan sonra en yakın otobüs durakları ekranında görülebiliyor. Bulunduğunuz durağı seçtikten sonra bu duraktan geçecek olan otobüsleri gerçek zamanlı takip edebiliyorsunuz.

Bazı otobüs duraklarında bulunan bilgi ekranların aynısını cebe getiren uygulama o duraktan geçecek olan otobüslerin kaç dakika içinde geleceğini gösteriyor. Uygulama aynı zamanda otobüslerin kalkış saatlerini, geçtikleri durakları ve benzeri bilgileri de gösterebiliyor.

http://www.sabah.com.tr/Teknoloji/2014/06/08/durakta-otobus-beklemeye-son